top of page

Klaipėdoje bus pristatyta B. Shapiro knyga „Autoritarinis momentas“

Gruodžio 14 dieną 17.30 valandą klaipėdiečiai kviečiami į Beno Shapiro knygos „Autoritarinis momentas“ pristatymą, kuris vyks Klaipėdos miesto I. Kanto viešosios bibliotekoje (Turgaus g. 8). Pranešėjas – politologas, knygos leidėjas ir vertėjas dr. Vytautas Sinica.


Benas Shapiro (g. 1984) – JAV politikos apžvalgininkas, politinio korektiškumo kaustomoje JAV žiniasklaidoje labai anksti išsiskyręs drąsiomis pozicijomis ir išskirtiniu argumentavimu. Dėl šių savybių šiandien jis tapęs viena įtakingiausių asmenybių JAV žiniasklaidoje.


Knygoje „Autoritarinis momentas“ autorius kreipiasi į amerikiečių visuomenę, kalba jai apie jos problemas, apie iš jų faktiškai atimtas žodžio, sąžinės ir kitas pamatines laisves.

Po laisvės ir lygybės lozungais išvien dirbanti valdžia, žiniasklaida ir įvairių kitų sričių įtakingiausi sluoksniai kuria naują tvarką, kurioje pamatinės pilietinės laisvės yra suvaržomos kaip niekada anksčiau nebuvo suvaržytos moderniose demokratinėse valstybėse. Šis procesas skirtingų autorių įvardijamas politinio korektiškumo, cancel culture, ideologinės cenzūros ar kitaminčių užgniaužimo vardais.


Benas Shapiro paprastai ir vaizdingai paaiškina, kaip tai vyksta Amerikoje. Skaitytojui lieka įvertinti, ar nevyksta tas pats ir Lietuvoje.


„Knyga pasakoja apie tai, kaip dažniausiai (ir neatsitiktinai) prieš tradicinio mąstymo žmones pasitelkiama cenzūra šiuolaikinėse demokratinėse valstybėse: politikoje, žiniasklaidoje, moksle, popkultūroje, versle, darbe, socialiniuose tinkluose. Kur to ribos, kada cenzūra prasideda, kas ir kaip ją bando paversti įstatymu - aptarsime susitikime,“ - komentuoja Vytautas Sinica.


Renginyje bus galima įsigyti knygą leidėjo kaina. 


Tai paskutinis šios knygos pristatymas šiais metais. Anksčiau ji pristatyta Šiauliuose, Panevėžyje, Vilniuje, Molėtuose, Ukmergėje, Ignalinoje, Jurbarke, Alytuje, Marijampolėje, Mažeikiuose ir kitur.


Platesnei informacijai:

Vytautas Sinica +370 616 19357

 

Comments


bottom of page