top of page
download.png
logo.jpg
patogu-pirkti.jpg
Vaga_KT_naujas1.png

KNYGĄ ĮSIGYTI GALITE ČIA:

Ryan Anderson - Kai Haris tapo Sale.jpg

Kai Haris tapo Sale

Ryan T. Anderson

Amerikiečių politikos filosofo Ryano Andersono (1982) knyga tapo pirmąja, kurią didžiausias pasaulyje internetinės prekybos tinklas Amazon pašalino iš prekybos dėl politinio korektiškumo. Pati knyga paaiškina to priežastis – joje kritiškai analizuojama tai, ką kritikuoti tapo tabu. Vakarų pasaulyje išpopuliarėjo translytiškumo ideologija, tapusi platesnės naujojo marksizmo ideologijos dalimi. Ji skelbia visų mažumų, įskaitant ir seksualines, išlaisvinimą iš tradicinių normų priespaudos. Būtina sąlyga šiam išlaisvinimui – nutildyti kitas nuomones, kad kritika translytiškumo idėjai taptų jei ne baudžiama, tai bent smerkiama pačios visuomenės. JAV, Kanada ir daugelis Vakarų šalių sparčiu žingsniu eina šios ideologijos keliu. Ar eis ja ir Lietuva? Mūsų parlamente taip pat siūloma įteisinti lyties keitimą, bausti už nepakančius pasisakymus translyčių asmenų atžvilgiu, galiausiai ratifikuoti Stambulo konvenciją, įpareigojančią kovoti su tradiciniu lyčių supratimu. Autorius siūlo paaiškinimą, kodėl einame šiuo pavojingu keliu ir kodėl neturėtume to daryti.

Atsiliepimai:

Skaitytojas, neturintis išankstinės nuomonės ir vis dar atviras racionaliems argumentams bei gebantis kritiškai mąstyti, užvertęs knygą bus priverstas sugrįžti prie esminio klausimo – ar pati savaime translytiškumo teorijos kritika jau yra neapykanta dėl savo lyties suabejojusiems asmenims? O juk būtent už tai 2021-ųjų vasarį šią knygą uždraudė ir iš savo virtualių lentynų išmetė „Amazon“.
 

Liutauras Ulevičius, nepriklausomas ryšių su visuomene konsultantas


Šiandien pasaulyje vyksta pasaulėžiūrų susidūrimas ir lytiškumas yra ta ugnies linija, kur vyksta tikroji kova už žmogų. Lytiškumo samprata yra pasaulėžiūros dalykas. Vieniems lytiškumas yra visa asmenį apimanti nekintanti duotybė, o žmogus kūniškas, lytiškas asmuo. Kitiems lytiškumas – pagal savijautą pasirenkamas socialinis konstruktas. Vienu atveju mėginama ieškoti atsakymo į klausimą „Kodėl žmonės blogai jaučiasi, būdami vyrais ar moterimis?“ To klausiama, kad būtų galima padėti kenčiantiems. Kitu atveju tiesiog reikalaujam pripažinti, kad žmogus turi teisę būti tuo, kuo jis nori būti ir bet kokios atsakymų paieškos yra nusikalstamos. Bet kuriuo atveju, padėti gali tik paieška atsakymų į klausimą apie nenorą būti savimi ir mėginimą  terapiniu ar chirurginiu būdu pavirsti  kita lytimi. Diskusijų ir priežasčių paieškų  užgniaužimas tik dar labiau pagilins šią keistą situaciją ir gerokai sumažins galimybes iš tiesų padėti žmonėms.


Birutė Obelenienė, socialinių mokslų daktarė, profesorė

bottom of page