top of page
download.png
logo.jpg
patogu-pirkti.jpg
Vaga_KT_naujas1.png

KNYGĄ ĮSIGYTI GALITE ČIA:

Mary Eberstadt - Pirmykštis šauksmas (priekinis viršelis).jpeg

Pirmykštis šauksmas

Mary Eberstadt

Amerikiečių publicistės Mary Eberstadt straipsniai publikuojami The Wall Street Journal, TIME, The Washington Post, National Review ir kituose žymiausiuose skirtingos pakraipos JAV leidiniuose. Naujausia jos knyga Pirmykštis šauksmas (2019) plėtoja unikalų požiūrį į tai, kaip radikali pokario seksualinė revoliucija pakeitė Vakarų visuomenes ir sukūrė XXI amžiuje išryškėjusį bei vis aiškiau savo žalą atskleidžiantį reiškinį – tapatybės politiką (identity politics), suskaldančią visuomenes į daugybę tarpusavyje priešiškų ir diskriminuojamomis besijaučiančių grupių, save suvokiančių lyties, orientacijos, tautybės, rasės ar kitais tapatybės pagrindais. Kas yra ši tapatybės politika, koks jos poveikis visuomenei ir žmogui, kaip ją suvokti ir iš kur kildinti, o svarbiausia, kaip ją įveikti? Šiuos ir kitus klausimus autorė kelia šioje puikioje knygoje. Lietuviškasis jos leidimas pasirodo su dr. Ramūno Trimako įvadiniu straipsniu.

Atsiliepimai:

Yrantis šeimos institutas, vyriškumo ir apskritai tapatumo krizė, vadinamosios socialinės lyties atsiradimo fenomenas, nenoras turėti vaikų – tai tik keli iš daugelio šiam laikmečiui būdingų reiškinių, kurie negali nejaudinti bandančio susigaudyti šiuose procesuose žmogaus. Iš kur visa tai atsirado, kas iš ko ir kodėl išsivystė ir svarbiausia – ko galima tikėtis artimiausioje ateityje? Apie tai savo skaitytojui  pasakoja ši  2019 m. parašyta Mary Eberstadt knyga, gebanti įtikinamai ir argumentuotai sudėlioti visą šių sudėtingų reiškinių dėlionę.

 

Dalius Rakutis, žurnalistas 

Lietuvių visuomenė jau galėjo pastebėti, kaip keičiasi su lytimi susijęs žodynas. Antai, Vilniaus universitetas jau siūlo labiau įtraukiantį žodį „žmoga“ vietoje „žmogus“, seniausias medicininis žurnalas pasaulyje „The Lancet“ moterį pavadino „kūnu su vagina“, Vokietijos parlamente kairioji partija „Die Linke“ pasiūlė tėvus vadinti „gimdančiais kūnais“, Prancūzijos Nacionalinė Asamblėja įpareigojo nacionalinėse mokyklose pakeisti žodžius „mama“ ir „tėvas“ į „tėvas 1“ ir „tėvas 2“. Jeigu jus tai šokiruoja arba tiesiog kyla klausimas „kodėl tai vyksta“, ši knyga jums. Mes nežinome šio transhumanizmo pasekmių, bet mes galime suvokti jo kilmę, priežastis ir raišką.

Visa tai nėra vien tik lyties revoliucija ar žmogaus teisių ir gerovės siekio įkvėpta individo saviraiška. Tai –  antropologiniai pokyčiai, keičiantys žmogaus suvokimą.

dr. Andrius Švarplys, politologas

bottom of page