top of page

Kviečiame į prof. Genzelio knygos „Ar Lietuva išliks lietuviška?“ pristatymą!Balandžio 11 dieną 17.30 valandą Adomo Mickevičiaus bibliotekoje Vilniuje (Trakų g. 10) rengiamas signataro profesoriaus Bronislovo Genzelio politinės minties tekstų rinktinės „Ar Lietuva išliks lietuviška?“ pristatymas. Renginyje kalbės prof. Vytautas Radžvilas, doc. Algimantas Jankauskas, dr. Vytautas Rubavičius ir Vytautas Sinica, taip pat bus galima įsigyti knygą mažiausia leidėjo kaina. 


Bronislovas Genzelis (1934-2023) – filosofas, ilgametis Vilniaus ir Vytauto Didžiojo universitetų profesorius, vienas Lietuvos Persitvarkymo Sąjūdžio kūrėjų ir Konstitucijos rengėjų, Kovo 11-osios Akto signataras. Sovietinės okupacijos sąlygomis buvo vienas pasaulinės filosofijos vertimo ir leidybos lietuvių kalba iniciatorių, Sąjūdžio metais įsitraukė į aktyvią politinę veiklą.


B. Genzelio pažiūros – XX amžiaus pradžioje buvusi dažnai sutinkama, tačiau mūsų laikais itin reta ir unikali tapusi kairiųjų socialdemokratinių idealų ir nacionalistinio rūpesčio tautos savimone, istorine atmintimi, valstybine kalba ir suverenumu kombinacija. Gilus rūpestis tautos ir viso, kas ją stiprina, iškilimu sudaro šioje rinktinėje „Ar Lietuva išliks lietuviška?“ skelbiamų tekstų ir pačios Bronislovo Genzelio politinės veiklos šerdį. Pamatinis Genzelio klausimas, ar Lietuva išliks lietuviška, per visą nepriklausomybės laikotarpį nebuvo toks aktualus, kaip naujų mūsų amžiaus iššūkių akivaizdoje.


„Tai išmintingo politiko apmąstymai apie istorinio Lietuvos kelio posūkius, apie Lietuvos būvį keitusias asmenybes, apie Sąjūdį, lemtingus jo sprendimus, buvusias ar vis dar galimas jų alternatyvas, apie pavojus tautos ir nacionalinės valstybės dabarčiai ir ateičiai, jos išlikimui pasaulyje, apie savigriovos pasekmes. Rinktinės tekstai liudija besąlyginę Bronislovo Genzelio ištikimybę demokratinei Lietuvai, pagarbą jos sąžiningiems žmonėms ir įsipareigojimą nepriklausomos tautinės valstybės ateičiai,“ – teigia kultūros istorikė, habilituota mokslų daktarė Ingė Lukšaitė. 


Negalintys dalyvauti, kviečiami įsigyti prof. Genzelio knygą internete


コメント


bottom of page