top of page

KNYGĄ ĮSIGYTI GALITE ČIA:

download.png
logo.jpg
patogu-pirkti.jpg
Vaga_KT_naujas1.png
Kn01.jpg

Kaip gėjai tampa norma

Robert R. Reilly

Anotacija: 

 

Buvęs JAV prezidento Ronaldo Reagano patarėjas, nacionalinio saugumo ir kultūrinių karų ekspertas Robertas R. Reilly knygoje Kaip gėjai tampa norma (angl. Making Gay OK) klausia, kaip tapo įmanoma Vakaruose įvykusi radikali mąstymo apie seksualinę moralę revoliucija. Kaip Vakarų šalių politikai ir mokslininkai pradėjo kalbėti, jog normalu ir saugotina tai, kas visoms visuomenėms visais amžiais ir dar XX a. pabaigoje atrodė akivaizdžiai smerktina? Kaip gėjai tapo norma? 

Lietuvoje taip pat auga tiek pritarimas tokiam požiūriui, tiek aktyvios pastangos dar greičiau jį keisti. Reguliarūs homoseksualų paradai, laidos, reklamos, populiariosios kultūros personažai, brangiai apmokami ir visuomenės „atsilikimą“ kritikuojantys viešieji „ekspertai“ bei daug kitų priemonių skleidžia įsitikinimą, kad gėjai yra norma, o vienalyčių santykių smerkimas – ilgainiui išnykti turinti neapykantos ir atsilikimo išraiška. Tokiame kontekste visiems Lietuvos gyventojams, kurie nepritaria šiam subtiliai prievartiniam gyventojų mąstymo ir įstatymo normų pakeitimui, ši knyga tampa nepamainomu leidiniu. Plačiame autoriaus pateiktame kontekste suvokti, kaip gėjai tapo norma postmoderniose Vakarų visuomenėse ir iš lėto tampa norma mūsų regione bei kaip tam pasipriešinti, yra kiekvieno atsakingo piliečio pareiga ir neeilinė galimybė kiekvienam žingeidžiam skaitytojui.

Atsiliepimai:

 

Aš nenoriu būti LGBT judėjimo duobkasiu. Bet jei nebūsiu – toks, koks Lietuvoje mezgasi dabar, jis iškas duobę ir man, ir daugeliui kitų kitokio lytiškumo žmonių, mūsų pastangoms sutarti su visuomene dėl bendrabūvio. Aš žinau: reikalavimais visuomenės nepalenksi. Nes ji paklaus: „Simpatijų? Už ką?”. Tikiu, kad parodžius visuomenei bent vieną darnią, tvarią ir sėkmingą vienalytę porą, jos nuomonė pasikeistų. Tai kur toji pora? Siūlau skaityti šią drąsią knygą kaip provokaciją diskusijai. Diskusijai, kurioje kita šalis kalbėtų ne šūkiais, o autoriaus mintis paneigiančiomis savo gyvenimų istorijomis.

 

a.a. Rokas Žilinskas, žurnalistas, Seimo narys

 

Pasaulio universitetuose atsirado naujas humanitarinis, socialinis, o gal net ir gamtos mokslas – lyčių studijos. Ši knyga supažindina su vienu šiam mokslui svarbiu aspektu. Ją reikia kuo skubiau perskaityti, nes greitai tokios knygos gali būti uždraustos. Nepaisant to, kad dar neturime Propagandos ministerijos, jos autoriaus mintims pritariantys piliečiai jau pradėti vadinti laisvės, žmogaus ir visuomenės priešais. Tokias knygas verta perskaityti iš pagarbos minties laisvei ir susivaldymui.

 

Alvydas Jokubaitis, politikos filosofas, Vilniaus universiteto profesorius

 

Robertas R. Reilly negailestingai išsklaido liberalios visuomenės mitą, pratinantį norma laikyti ne tai, kas žmogui būdinga iš prigimties, o tai, kas jam būdinga nepaisant prigimties. Maža to, Reilly įtikinamai parodo, kaip Apšvietos proanūkė – seksualinė ir homoseksualinė revoliucija, besiskelbianti kovos su prietarais ir moraline prievarta tęsėja, pati virsta prietarų ir moralinės prievartos šaltiniu. 

 

Vladimiras Laučius, Delfi.lt apžvalgininkas, Rytų Europos studijų centro ekspertas

 

Stebėtina, ką gali padaryti žmogus, norėdamas pabėgti nuo vidinio skausmo. Vyras tapti „moterimi“ kastracijos pagalba ar moteris „vyru“ po panašaus sužalojimo, nepaisyti elementarios savo kūno organų paskirties homoseksualiuose santykiuose... O svarbiausia, savo iliuzijos „teisingumu“ įtikinti tokią didžiulę šalį kaip JAV. Stiprūs ir iškalbingi Roberto Reilly argumentai neabejotinai padės mažai mūsų šaliai: juk tiesa niekada nėra maža.

 

Gintautas Vaitoška, gydytojas psichiatras

bottom of page