top of page

KNYGĄ ĮSIGYTI GALITE ČIA:

download.png
logo.jpg
patogu-pirkti.jpg
Vaga_KT_naujas1.png
Kn06.jpg

Pasaulis grįžta namo. Eurorealisto apmąstymai

Romualdas Ozolas

Romualdas Ozolas (1939-2015) - filosofas, leidėjas, Vilniaus universiteto ilgametis dėstytojas, į nepriklausomybės atkūrimą atvedusio Sąjūdžio kūrėjas ir ideologas, Kovo 11-osios akto signataras. Nepaisant visų nuopelnų valstybingumui ir gausios bei gilios politinės, kultūrinės ir filosofinės minties, Romualdas Ozolas šiandieninės visuomenės yra pamirštas. Amžininkai ne visada suprato laiką pralenkusias autoriaus politines įžvalgas, ypač kai jos skelbė liūdnesnes perspektyvas nei daugeliui norėjosi tikėti. Jaunoji karta R. Ozolo neretai apskritai nežino. Knyga leidžiama su viltimi prikelti įspūdingą Romualdo Ozolo politinę mintį naujam gyvenimui. Pagrindinės jos temos – žmogaus vietos ir prasmės pasaulyje paieškos, tautos sąmoningumo ir nepriklausomybės siekis bei Europos tapsmo problema – šiandien aktualios kaip niekada anksčiau. Daugelis autoriaus keltų klausimų iki šiol neatsakyti ir šaukiasi atsakymo. Daugelis jo teiginių iki šiol neišgirsti ir kaip tik dabar laikas juos išgirsti ir permąstyti Lietuvos visuomenei.

Atsiliepimai:

Romualdas Ozolas yra iki šiol nesuvoktas ir neįvertintas politinis mąstytojas. Didžiausias jo rūpestis visada buvo tautos suverenumo klausimas. Pirmiausiai jam rūpėjo konkrečiai lietuvių tauta. Jis svarstė, kaip lietuvių tautai tapti ir išlikti savo likimo šeimininke keičiantis Sąjungoms ir koks likimas laukia pačios Europos. Romualdas Ozolas nebuvo nusiteikęs prieš Europos Sąjungą, bet prieš suvereniteto atsisakymą, jos virsmą į naują imperiją. 

prof. Bronislovas Genzelis, filosofas, signataras, Lietuvos Persitvarkymo Sąjūdžio Iniciatyvinės grupės narys

Ateis diena, kai bus pasakyta tiesa – Romualdas Ozolas faktiškai yra dabartinės Lietuvos Respublikos atkūrimo tikrasis ideologas. Būtinai skaityti jo tekstus. Tai žmogus, kuris matė ateitį 15-20 metų į priekį. Jis turėjo pranašo dovaną. O tai, kad mes jo neįvertiname, yra jau ne paties Ozolo nelaimė, o mūsų tautos tragedija. 

prof. Vytautas Radžvilas, filosofas, Lietuvos Persitvarkymo Sąjūdžio Iniciatyvinės grupės narys

bottom of page